Toro Hoverpro 550 53cm Lawnmower
£572.91
Out of Stock
Description
Toro’s 550 Hoverpro has a 53cm (21″) operating width and is powered by a Honda GCV160 OHC engine. Ideal for cutting banks, sloped areas and trimming around borders.
Additional information
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Functions | Mulch |
| Working Width | 53 cm (20") |
| Working Height | 16-34mm (0.63"-1.34") |
| Height Adjustments | N/A |
| Fuel Type | Petrol |
| Engine | Honda GXV160 160cc |
| Starting Procedure | Pull Start |
| Propulsion | Push |
Be the first to review “Toro Hoverpro 550 53cm Lawnmower” Cancel reply


Reviews
There are no reviews yet.