HomeProductsToolsStorage & WorkstationsModular Storage SystemsSealey Modular Mobile Workshop Trolley
Sealey Modular Mobile Workshop Trolley
£184.95
Available to order 1-2 days
Description
Use as part of a complete garage storage system or as an individual storage unit. Mobile 3-tiered trolley. Four swivel castors with one brake. Aluminium handles. Ideal for workshop items like body repair kits, power tools and other components used in dismantling. Top tier is supplied with a non-slip liner. Supplied flat-packed. Assembly required. Overall Size (W x D x H): 646 x 458 x 866mm.
| Specification: | |
| Overall Size (W x D x H): | 646 x 460 x 866mm |
| Top Work Surface (W x D): | 566 x 430mm |
| Middle Shelf (W x D): | 635 x 410mm |
| Bottom Shelf (W x D): | 560 x 430mm |
Additional information
| Weight | 22 kg |
|---|---|
| Brand | Sealey |
| Colour | Black/Grey |
| Worktop | None |
Be the first to review “Sealey Modular Mobile Workshop Trolley” Cancel reply
Related products
-
-18%
Sealey Cordless Polisher Ø75mm 10.8V – Body Only
£37.95Original price was: £37.95.£30.95Current price is: £30.95. Read more






Reviews
There are no reviews yet.