Sealey Modular Sink Unit 680mm
£714.95
Available to order 1-2 days
Description
Use as part of a complete garage storage system or as an individual unit. This modular sink unit fits well within the garage storage system. Includes a brushed aluminium mono block mixer tap and matching soap dispenser. Large basin with basket strainer waste catcher. Lockable cabinet with high quality lock and two keys. Supplied with flexible hot and cold-water tap connectors, service valves plus a waste trap. Large space underneath to allow for extra storage. Unit is supplied fully assembled, however connection to mains water will need to be completed by a professional.
| Overall Size (W x D x H): | 685 x 460 x 950mm |
| Cupboard (W x D x H): | 680 x 430 x 600mm |
| Basin (W x D x H): | 630 x 350 x 203mm |
| Tap Height: | 360mm |
Additional information
| Weight | 34.8 kg |
|---|---|
| Brand | Sealey |
| Colour | Black/Grey |
| Worktop | Stainless Steel |
Be the first to review “Sealey Modular Sink Unit 680mm” Cancel reply
Related products
-
-33%
Sealey Heated Rain Jacket 5V – Small
£119.95Original price was: £119.95.£79.95Current price is: £79.95. Read more -
-18%
Sealey Cordless Polisher Ø75mm 10.8V – Body Only
£37.95Original price was: £37.95.£30.95Current price is: £30.95. Read more


Reviews
There are no reviews yet.